VRF DIŞ ÜNİTE

VRF dış ünite, merkezi klima sistemleri panellerinin iç ünitelerinin tamamının bağlandığı bir ana sistem ünitesi olarak adlandırılmaktadır. Merkezi sistemden yönetilen klima panellerinin ana kontrol mekanizması olan dış üniteler, VRF dış ünite olarak isimlendirilebilir. Bu paneller, içerisinde birden fazla iç üniteyi barındıran ana ünite olarak sınıflandırılır. VRF dış üniteler sayesinde kaliteli bir iklimlendirme sistemine sahip olmak isteyenler ekiplerimizden destek alarak profesyonel bir hizmetten faydalanabilirler.

İletişime Geç

VRF dış ünite çalışma prensibi tek bir ana ünitenin iletken boruları ile iç ünitelere gönderdiği akış sayesinde işlemektedir. Bu prensip ile dışarıda bulunan bir tane ünite, iç mekana dağılan tüm ünitelerin kontrolünü sağlamakta ve hava sirkülasyonunun aynı anda uygulanmasında etkili olmaktadır. VRF klimalar bu bakımdan tek bir merkezden kolay bir şekilde yönetilmesinden dolayı oldukça fazla tercih edilen, avantajlı modeller içerisinde yer almaktadırlar.

VRF DIŞ ÜNİTE MODELLERİ

VRF dış ünite modelleri arasında farklı seçenekler, kullanılacak olan alanın kapasitesine ve fiziki koşullarına göre değişmektedir. Temel olarak en sık tercih edilenleri sınıflandırmak gerekirse; VRF V4 Plus, VRF V6 Plus ve VRF mini tip olmak üzere üç farklı çeşitte dış ünite tipi bulunmaktadır. Isının pompalanması bir diğer adıyla heat pump sistemiyle ya da geri kazanılarak sirkülasyon halinde bulunması prensibiyle de iki farklı şekilde çalışan VRF klima modeller bulunmaktadır. Dış ünite, bu anlamda sınıflandırılan her iki merkezi klima sistemini de tek bir panelde dışarıda toplayabilecek bir potansiyele sahiptir.

MCY-MHP_HS8

2 BORULU MİNİ VRF

MCY-MHT_HP

2 BORULU MİNİ VRF

MMY-MAP_FT8P

3 BORULU VRF
SHRM-e

MMU-UP_WH

2 BORULU VRF
SMMS-u

VRF dış ünite modelleri, binanın fiziki koşulları göz önünde tutularak tercih edilmesi gereken modeller içerisinde yer almalıdır. Zira çeşitli kapakçıklar, kompresörler ve bunun gibi dış ve iç ünitenin birbiriyle ilişkilendirilmesini sağlayacak parçalar, söz konusu bina dışında problem teşkil etmeyecek şekilde bulunmalıdır. Bu kapsamda VRF dış ünite modellerinden bahsetmek gerekirse;

  • VRF V4 Plus Dış Ünite: Su ve soğutma gazı sistemlerinde tercih edilir.
  • VRF V6 Plus Dış Ünite: Soğutucu akışkan seviyesinin ideal bazda tercih edileceği durumlarda kullanılır.
  • VRF Mini Dış Ünite: Sessiz çalışma özelliği ile daha az bir alan kaplayacağı yerlerde tercih edilir.

VRF Dış Ünite Fiyatları

VRF dış ünite fiyatları, kullanılacak malzemenin kalitesine göre ve hangi fiziki koşullarda kullanım olacağına bakılarak değişkenlik gösterir. Yüksek verimlilik ile çalışan VRF klima sistemleri elektrik gücü konusunda standart bir harcamadan daha düşük bir şekilde çalışarak, enerji tasarrufu anlamında son derece avantajlıdır. Bu anlamda değerlendirilecek olduğunda ısıtma ve soğutma konusunda tek bir panelden yönetilecek büyük iç mekanlar adına VRF dış ünite seçimi ilgili fiyat aralığının da değişmesine etken olacaktır. VRF dış çalışma prensibi ve ölçüleri gibi konularda kurulum yapılacak binanın koşullarını da değerlendirebileceğiniz bir hizmet almak için ücretsiz ön keşif ve projelendirme konusunda bizden destek alabilirsiniz.

VRF dış ünite fiyatları için satış ekibimiz ile iletişime geçerek, sizlere en iyi fiyat teklifinde bulunacaklardır. Toshiba VRF klima ekibi olarak, en uygun fiyat ve garantili dış üniteler ile satış sonrası bakım, onarım, yedek parça ve aksesuar hizmeti vermektedir. Size özel çözümler için bizi arayın

VRF Dış Ünite Nedir?

VRF dış ünite, iç ünitelerin tamamının bir sistem aracılığı ile bağlantılı olduğu ve bina dışarısında ya da uygun bir alanda bu sistemin kontrol edilebileceği ana paneldir.

VRF Dış Ünite Modelleri Nelerdir?

VRF dış ünite modelleri, VRF mini dış üniteler başta olmak üzere V6 plus ve V4 plus olarak üç farklı şekilde kullanıcılar ile buluşmaktadır.

VRF Dış Ünite Fiyatları Nedir?

VRF dış ünite fiyatları; dış alanda kullanılacak olan materyalin niteliğine göre, hangi çeşit VRF dış ünite modeli kullanılacağına göre ve bu alanın fiziki koşullarına bakılınca ek bir malzeme temin edilip edilmeyeceğine göre değişiklik göstermektedir.